Yükleniyor...
0212 516 7067 info@berhelturizm.com

Balçik ŞEHİR REHBERİ

Balçik Varna’nın kuzeyinde yer alan küçük bir kasabadır . Yakla...

Balçik Varna’nın kuzeyinde yer alan küçük bir kasabadır . Yaklaşık olarak 20 bin kişilik bir nüfusa sahiptir ve ilk görünüşte basit bir sahil kasabası görünümü verse de Eski Romanya Kraliçesi Mariya’nın Yazlık Sarayını ve Botanik Bahçesini görünce fikriniz değişebilir .

Kraliçe Mariya 1924 yılında bu araziyi satın almış ve İtalyan mimarlarına küçük bir saray inşa ettirmiştir.  Yazlık olarak kullandığı bu komplekste Kraliçe’nin Müslüman kültürüne hayranlığından dolayı yaptırmış olduğu cami şeklindeki ev dikkat çekiyor.  Dışarıdan küçük görünse de içeriyi iyice gezdikten sonra bu kadar görsel ve mimari alanın nasıl sığdığına şaşıracaksınız.

2000 çeşit bitki barındıran Botanik Bahçe ,  Avrupa’nın en önemli 2. Botanik koleksiyonudur. Burada yetiştirilen bitkiler inanılmaz renk ve şekle sahiptirler. Bahçedeki seralarda, hentbol topu büyüklüğünde limonların yanı sıra muz, papaya gibi daha başka birçok ekzotik meyve yetişiyor. Büyük  ilgi odagı olan kaktüs bahçesi 250 nin üzerinde kaktüs türünü bulundurmaktadır. Yaklaşık 60 yıllık palmiyeler , kat-kat bahçeli terasları, minik dereleri ile ve tabi ki Karadeniz’in muhteşem manzarasıyla Kraliçe Mariya’nın Yazlık Sarayı ve Botanik Bahçesi  turumuzda görülmeye değer yerlerin arasındadır .

CANLI DESTEK AL
Müşteri temsilcisi ile görüşün
TATİL FIRSATLARI
Tıkla sınırlı kontenjanları kaçırma!
DESTİNASYONLAR
Şehir ve gezi rehberiniz.
E-Bülten Aboneliği
İlk senin haberin olsun.
Uygulamalarımız
Berhel şimdi tüm platformlarda.
Sosyal Medyada Biz

Bizleri sosyal medya mecralarında takip ederek fırsat ve kampanyalardan ilk siz haberdar olun.