Yükleniyor...
0212 516 7067 info@berhelturizm.com

Veliko Tırnovo TURU

Çarların şehri, Veliko Tırnovo turumuza katılarak eşsiz bir tarihi yaşayın. (0)
kişi başı 79.00
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu
Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu Veliko Tırnovo Turu

 • Yolculuk İkramları
 • Türkçe Rehber
 • Müze Ziyaretleri
TUR FİYAT DETAYLARI
Tek Kişilik Oda : 99.00 (Kişi Başı)
Çift Kişilik Oda : 79.00 (Kişi Başı)
Çocuk Fiyatı : 50.00 (Kişi Başı) 0-2 yaş için geçerlidir.
Tek kişilik oda isteğinizi tarafımıza mutlaka iletmeniz gerekmektedir. Online sistemimiz sadece standart çift kişilik odalar üzerinden çalışmaktadır. Tek kişilik oda istekleri 0212 516 7067 numaralı destek hattımıza bildirilmesi gerekmektedir.

VELİKO TIRNOVO ÇARLAR ŞEHRİ TURU

2. Bulgar Devletinin Başkenti olan Çarlar Şehri Veliko Tırnovo, Tsarevets Kalesi ve surlarını, eski zengin tüccarların buram buram tarih kokan evlerinin bulunduğu Arbanasi Köyü’nü, Dryanovo Manastırı’nı, Baco Kiro Mağarası’nı, Dünyaca ünlü açık hava Etır Müzesi’ni, Şipka Tepesi’ni ve güllerin diyarı Kazanlık şehrini geziyoruz. Siz değerli misafirlerimizı Bulgaristan'ın meşhur Mehanalarından birinde unutamayacağınız tatlar bırakmak üzere yöresel salataları, kebapları rakıları ve şarapları ile felekten bir gece çalıyoruz. Ayrıca Lyaskovets şarap mahzenini ziyaret ederek, şarap tatma ve beğendiğiniz şaraplardan uygun fiyata satın alma imkanı bulacaksınız.

Veliko Tırnovo turumuzda değerli misafirlerimize eşlik edecek olan tecrübeli tur rehberimiz ve otobüs şoförümüz hizmetinizde olacaktır. Veliko Tırnovo turuna katılarak sizde eşsiz bir tatil fırsatını hemen yakalayın. 

Tırnovo, 2.Bulgaristan'a başkentlik yapmış tarih kokan harika bir şehirdir. Bu yüzden 1965 yılında şehre halk tarafından 'Veliko' ünvanı verilmiştir. Veliko, büyük ve yüce manasına geliyor. İşte biz de Berhel turizm olarak bu büyük ve yüce şehre her hafat sonu tur düzenliyor ve eğlenceli anlar yaşatıyoruz. Sizinde bir haftasonu tatiliniz varsa ve bunu evde oturarak geçirmek istemiyorsanız hemen Veliko Tarnovo turumuzdan yerinizi ayırtın.

Veliko Tırnovo zengin bir kültür yapısı olan ve şehirde çok sayıda tarihi bina, müze ve ören yerinin bulunduğu harika bir yerdir. Yemyeşil doğasıyla birlikte yapacağınız yürüyüşler ve geziler ile harika bir an yaşayacağıza hiç kuşkunuz olmasın. Veliko Tırnovo turumuz bu turlar arasında olan popüler ve yeni bir turdur.

Veliko Tırnovo turmuz sırasında görebileceğimiz harika kültürel ve tarihi doğa yerleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Dryanovo manastırıdır. Bu manastır 12.yüzyılda kurulmuş Gabrovo şehrine 5 kilometre uzaklıktadır. Bacho Kiro Mağarası görülmesi gereken harika bir doğal eserdir. Büyük Tırnovo turumuzda bu yerleri gezerek tam anlamıyla bir tarihi an yaşayacaksınız.

Veliko Tırnovo turumuzda dikkat çeken ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir diğer mekanımız ise Etar'dır. Etar Bulgaristan ülkesinin ilk ve tek açık hava müzesidir. Müze halka 1964 yılında kapılarını açmıştır. Etar'a yıl içerisinde dünyanın dört tarafından çok sayıda turist ziyaret ederek buradaki sergilenen eserleri görmek istemektedir.

Veliko Tırnovo turumuzda görebileceğimiz bir diğer mekan ise Kazanlık şehridir. Kazanlık şehri Avrupa'nın gül bahçesi olarak da adlandırılabilir.

Mutlaka görmeniz gereken yerler;

 • Lyaskovets Şarap Mahzeni
 • Tsarevets Tepesi
 • Samovodska Çarşısı
 • Dryanovo Manastırı
 • Baço Kiro Mağarası
 • Etır Açık Hava Müzesi
 • Bulgar Meyhanesi

Mutlaka denemeniz gerekenler;

 • Bulgar Rakısı ve Şarapları
 • Ovcarska ve Şopska Salataları
 • Meshena Skara

 

 

Lütfen Dikkat! Gezimiz minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acentemiz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır. Konu hakkında detaylı bilgi için buradaki Genel Şartlar sayfamızı okuyabilirsiniz.

 •  

  Tırnovo Turu'nda 1.Gün CumaBuluşma Yerleri

  Berhel ile harika bir Veliko Tırnovo Turuna çıkmaya hazırlanıyoruz. Aşağıdaki buluşma yerlerinden turumuzu satın alan müşterilerimizi lüks özel otobüs ile alıyoruz.Lütfen belirtilen saatlerden 45 dakika öncesinden buluşma yerlerinde olunuz.

  • Saat 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
  • Saat 21.30 Beşiktaş Yıldız Camii önü
  • Saat 22.00 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi önü
  • Saat 22:30 Beylikdüzü Marmara Park AVM durağı
 •  

  Berhel ile Veliko Tırnovo Turu başlıyor.

  Yolcularımızı aldıktan sonra Veliko Tırnovo yolculuğumuz başlıyor.Araç içi ikramlarımız eşliğinde Çorlu, Lalapasa üzerinden Hamzabeyli sınır kapısına varış.Rehberimizin eşliğinde Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayıp Sliven üzerinden Veliko Tırnovo’ya hareket ediyoruz. Otobüsümüz yemyeşil ormanların arasında ilerlerken,her bakışımızda farklı bir manzarayla karşılaşıyoruz - vadi, tepe,köy, ova…
  Tahmini yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dahilinde 10 saat sürmektedir.

 •  

  Tırnovo Turunda 2.Gün Cumartesi Veliko Tırnovo - Arbanasi

  Sabah saatlerinde Çarlar Şehri - Veliko Tırnovo'ya ulaşıyoruz. Otelimizde kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek aldıktan sonra panaromik Şehir Turumuz başlıyor. İlk olarak eski şehir Akropol gezimize başlıyoruz.Yantra nehrinin oluşturduğu ve çevrelediği Tsarevets Kalesi, IV. Haçlı Seferi ordularını yenen Bulgarların, Burada hapsettiği kumandan Balduin’e ithafen anılan Balduin Kulesinde fotoğraf çekme ve Yantra nehrinin eşsiz manzarasının tadını çıkarma imkanı bulacaksınız.

 •  

  VELİKO TIRNOVO - ARBANASİ iyice geziyoruz.

  Daha sonra Asen Heykeli, Samovodska Çarşısı, Eski Şehir görülecek bazı yerler arasındadır. Ayrıca extra düzenlenecek olan Arbanasi Köyü ve Lyaskovets Şarap Mahzeni’ni ziyaret ediyoruz.Mekanda her türlü şarabı tadabileceğinizin yanı sıra özel şarap müzesini ziyaret edebilecek ve tarihi 3.yüzyıldan kalan Roma İmparatorluğunun şarap yapma icadını görebilme imkanı bulacaksınız.Arzu eden misafirlerimiz Şarap satın alabilirler.Gece dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan MEHANA – Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(30EUR)

 •  

  Tırnovo Turu'nda 3. Gün Eve Dönme Vakti!

  Veliko Tırnovo –> Dryanovo Manastırı -> Etır –> Şipka Tepesi -> Kazanlık -> Edirne -> İstanbul rötamızı izleyerek eve döneceğiz. Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyoruz. Saat 10:00 da otelden Dryanovo Manastır’a hareket ediyoruz/Bulgaristan’nın önemli 2ci Ortodoks Matastır’larından/.Yaklaşık Yarım saatlik yolculuk sonrası Manastır’a geliyoruz. Manastır 2ci Bulgar Devletinde,12 yüzyılda yapılmıştır. Manastırı gezdikten sonra Baco Kiro mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağara Bulgaristan’ın en ünlü mağaralarından biri olup 1937 yılında bulunmuş ve uzunluğu 3600 m.

 •  

  Etır'ı görmedendönmek yok!

  Turumuza Bulgaristan’ın ilk ve tek acık hava Etnografya müzesi olan Etar’la devam ediyoruz. Rönesans inşaatcılarının ve Bulgar mimarisinin benzersiz bir örneğidir. Bir sonraki durağımız Şipka tepesi ve güllerin şehri Kazanlık. 16:00 da Kazanlık’tan hareket ediyoruz.

 •  

  Çok yoruldukturumuzu bitiriyoruz!

  İki saatlik yolculuk sonrası Kapıkule Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


Bu tur etkinliğimize henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun!