Yükleniyor...
0212 516 7067 info@berhelturizm.com

Vize - Pasaport Bilgileri

Berhel dünya'nın her yerine vize hizmeti sunmaktadır. Garantili vize hizmetleri için başvurun

VİZE - PASAPORT BİLGİLERİ

Birçok ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulaması getirmiştir. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuz olması gerekmektedir. Vize müracaatı için acentemizin www.vizedestek.com adresinden vize için gerekli evrak listesinde belirtilen evrakları hazırladıktan sonra acentemiz veya başka bir kurum aracılığı ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması yeterlidir.

Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş ve çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfa boş olması gerekmektedir. Gidilecek ülkeye vizenizin olması, yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye kesin giriş-çıkış yapılabileceğiniz anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama-çıkarmama yetkisi vardır. Bu gibi durumlardan firmamız Berhel Turizm sorumlu değildir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak turumuza katılacak olan misafirlerimiz, seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili ülke konsolosluklarından mutlaka bilgi almaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak olan sonuçlardan Berhel Turizm sorumlu olmayıp ücret iadesi kesinlikle istenmemektedir.

Vize başvuruları, tur hareket tarihinden 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Konsolosluklarda dönemsel yoğunluklar oluşmaktadır, vize başvurunuzu buna göre planlamanız önerilmektedir. Yeşil pasaport ile seyahat edecek misafirlerimizin, pasaportları 10 yıldan eski ise mutlaka yenilemeleri gerekmektedir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilir ve/veya Havayolu Firması yetkilileri tarafından uçuş izni verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yıpranmış, yırtık,ıslanmış veya çeşitli tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması için pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat edebilmeleri için gümrük giriş-çıkışlarında görevli polis memuruna mutlaka öceden alınmış anne ve babanın ortak muvafakatini gösteren belgeyi/MUAFAKATNAME/ibraz etmeleri gerekmektedir.

VİZE BAŞVURU MERKEZİ